تبلیغات
"دکتر دارابی روانشناس و هیپنوتراپیست" 44030719 - -پرسش و پاسخ با خوانندگان این وبلاگ در مورد هیپنوتیزم و روان درمانی..

در اندرون من خسته دل ندانم کیست که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

-پرسش و پاسخ با خوانندگان این وبلاگ در مورد هیپنوتیزم و روان درمانی..

تاریخ:جمعه 29 شهریور 1392-01:31 ق.ظ

  -پرسش و پاسخ با خوانندگان وبلاگ در خصوص هیپنو تراپی و روان درمانی..
====

باسلام من میخواستم راجع به همسرم مشاوره بگیرم همسرم دایما میگوید آرزوی مرگ دارد وعلاقه ای ب زندگی ندارد ومیگوید هیچ علاقه ای برای دیدن فرزند درراهمان ندارد نامزد هم که بودیم همینطور بود ولی میگوید تورا دوست دارم بیشتر وقتها بیقراراست و شبهاخیلی بیشتر پاهایش را دایما تکان میدهد وحوصله نداردگاهی بازوی چپش تیر میکشدوپاهایش بشدت می خارد ازمراجعه ب پزشک امتناع میکند من فکر میکنم ازمراجعه وحشت دارد میگوید نه دکتر می آیم نه دارو میخورمآقای دکترمن چه کنم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
همسر شما علائم افسردگی دارد..اگر افسردگی شدید باشد شده به زور باید بستری شود معمولا در حالتهای شدید بیماریهای روانی مثل افسردگی عمده،اسکیزوفرن و دوقطبی بیمار نسبت به بیماری خود بینش کافی ندارد..در این موارد بیمار شاید به خودش آسیبهای جدی بزند مثل خودکشی یا خودزنی...لذا اطرافیان بیمار با هماهنگی با اورژانس باید اقدام اجباری برای بردن بیمار به بیمارستانهای اعصاب و روان نمایند..
با سلام و با آرزوی موفقیت برای شما من دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی هستم پایان نامه من در مورد طرح واره های ناسازگار اولیه و هیجانی افراد چاق است می خواستم بدانم آیا کلینیک شما قبول می کند که با من همکاری داشته باشد یا خیر؟ من می خواستم پرسشنامه هایم را به افرادی بدهم که توسط یک روانشناس مصاحبه داشته اند اگر شما لطف کنید و قبول کنید من پرسشنامه هایم را به مراجعان شما بدهم تا پر کنند بسیار سپاسگزار خواهم بود. در غیر اینصورت نیز باز هم برای شما آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : ...کلینیک من بیمار چاق نداریم که آزمودنی باشند باید به مراکز درمان چاقی رجوع کنید ضمنا چاقی چه رابطه ای با طرحواره دارد ؟؟
یکشنبه 6 بهمن 1392 03:53 ب.ظ
سلام.ببخشید ایا تا به حال بیماری داشتید که وسواس فکری داشته باشه و با مراجعه به مطب شما بهبود بیدا کند.متشکرم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : ...وسواس فکری اگر شدید باشد به دلیل عدم تمرکز فکر بیمار وارد خلسه نمیشود و معمولا باید دارو درمانی شده و با کمک روشهای رفتار درمانی کار شود در حالتهای خفیفتر بله قابل درمان ولی سخت و طولانی مدت هست....

با سلام من دختری 27 ساله هستم كه مبتلا به وسواس شدید فكری هستم و همین طور در مو قعیت های خاص دچار استرس های زیادی میشوم.ایا هیبنوتیزم تاثیری در روند درمان من دارد؟ با تشكر
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
هیپنوتیزم  و روان درمانی در درمان وسواس اثر زیادی ندارد چون بیماران وسواسی نسبت به همه چیز از جمله درمان خودشان هم شک و تردید دارند.دیگر اینکه، یکی از عناصر هیپنوتیزم تمرکز است که این بیماران به دلیل عدم تمرکز فکر لازم وارد خلسه های مناسب نمیشوند.اما در درمان ترسها و اضطراب در موقعیتهای خاص که اشاره کردید یا انواع فوبیها بسیار موثر است..
دکتر دارابی
====
از ف.

سلام آقای دکتر من حدود پنج ماه پر از دغدغه رو پشت سر گذاشتم فقط میخوام بدونم امکانش هست این پنج ماه از یاد من بره . بخدا دیگه طاقت ندارم نمیتونم ادامه بدم. انقدر حالم خرابه که شبها تا صبح بیدارم و همش درحال گریم. دارم آب میشم ..امکانش هست این دوره زمانی از ذهنم پاک شه؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
نمیدانم مشکل شما چیه که براتون غیر قابل تحمل است..ولی یکی از کاربردهای رواندرمانی و هیپنوتراپی همین امور است...
دکتر دارابی
====
مریم
پنجشنبه 4 مهر 1392 02:04 ب.ظ
باسلام.اقای دکترمادری40ساله هستم یک پسر9ساله بیش فعال دارم ایااین مشکل با هیبنوتیزم قابل درمان است.بعلاوه اینکه خودم وهمسرم هردومشکل افسردگی داریم وعصبی وکم تحمل هستیم آیا میتوانیم به درمان باهیبنوتیزم امیدوار باشیم.باتشکر
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 با سلام
بیش فعالی مشکل مغزی است و با هیپنوتیزم درمان نمیشود..ولی افسردگی شما و همسرت قابل درمان( با رواندرمانی در کنار هیپنوتراپی) است..
دکتر دارابی
  ====

سلام. خسته نباشید.
تقریبا 2 ساله که از کسی که دوستش داشتم جدا شدم. گذشت زمان حال منو خوب نکرد بلکه بدتر و بدتر شدم... نزد چند پزشک روانشناس و روانپزشک رفتم ولی تاثیری نداشت... فشار بقدری روی من هست که چند بار خودکشی کردم. من هیچ روش درمانی که احتیاج به زمان باشه رو نمیخوام. واسه اینکه دارم لحظه به لحظه تو خواب و بیداری عذاب می کشم... فقط خواهش می کنم اگه با هیپنوتیزم میتونید به من کمک کنید بگین که بیام تهران. در غیر اینصورت باز هم دست به خودکشی میزنم.
پاسخ شما :
سلام
این علائم میتواند علاوه بر درد جدایی ، نشانگر افسردگی و احتمالا اختلال شخصیت از نوع ... باشد که نمیخواهم اسم آنرا بیاورم..شما به رواندرمانی در کنار هیپنوتراپی نیاز دارید..اگر میتوانید جلسات متعدد ادامه دهید..نتیجه میگیرید و گرنه با یکی چند جلسه نتیجه ندارد...
دکتر دارابی.
====
جمعه 29 شهریور 1392 11:52 ب.ظ
سلام.من دختری هستم که دارای موقعیتهای زیادی برای ازدواج بودم اما نامزدم را انتخاب کردم چون فکر میکردم انسان پاکی است و تا قبل از من ازدواج با من با هیچ دختری رابطه جنسی نداشته.اما مدتی بعد از عقدمان قضیه ای پیش آمد که به صحت این موضوع شک کردم .این قضیه آنقدر در زندگی ما تاثیر گذاشته که اصلا نمیتوانم با نامزدم کنار بیام و زندگی مشترکمون رو شروع کنم به خاطر همینه که عقدمون طولانی شده ودو ساله که عقدم.اون چیزی که منو اذیت میکنه اینه که نمیدونم قضیه رابطه اون راست یا دروغه چون خودش قسم خورده و گفته هر کاری که برای رد این قضیه لازم باشه انجام میده .آیا با هیپنوتیزم میشه همچین قضیه ای رو روشن کرد ؟اگه میشه بهم کمک کنین چون هم خودم دارم اذیت میشم هم اون بیچاره رو عذاب میدم

پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
تا خود شخص نخواهد هیچ کس نمیتواند او را هیپنوز کند..چنین چیزی(اعتراف گرفتن)در هیپنوتیزم امکانپذیر نیست.. ضمنا گذشته هر فرد به خودش مربوطه .آن زمان شما در زندگی او نبوده اید.. نباید اینقدر سخت بگیری اگر قادر به اعتماد نیستی ادامه ندهید..
دکتر دارابی
  ====
ف.ر
چهارشنبه 27 شهریور 1392 08:19 ب.ظ
من وقتی بچه بودم پدر من مرا کتک زد و از آن موقع دچار لکنت زبان شدم ایا خوب می شوم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 ...سلام
  اولا متاسفم که بسیاری از والدین از اینگونه روشها برای تربیت کودکان خود استفاده میکنند ، چون خودشان به این روش تربیت شدند و این میراث شوم را نسل به نسل منتقل می کنند.لکنت زبان علاوه بر اینکه از ترس و اینگونه اعمال خشونت آمیز ریشه میگیرد، یک زمینه و ریشه ارثی یا مغزی دارد..با هیپنوتیزم بهتر میشود ولی بعید است کاملا خوب شود..
دکتر دارابی
=====
پنجشنبه 21 شهریور 1392 09:56 ب.ظ
با سلام دختر8ساله ا م درحیاط منزلمان مورد ازار جنسی قرار گرفته.ایاهیپنوتیزم به فراموش کردن این خاطره تلخ به دخترم کمک میکند
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
   اولا از این موضوع بسیار متاسفم . متاسفانه این اتفاق برای خیلی از افراد می افتد و مراجعان زیادی تا کنون برای این مشکل داشته ام .مشکل فوق باید بررسی شود که توسط فرد فامیل یا غیر آشنا و یا توسط محارم دخترت انجام شده است..اگر یادآوری این خاطره باعث درد و ناراحتی روانی شود بیماری ، پی.تی.اس.دی. خواهد بود..هیپنوتیزم در کنار روش درمانی خاص(ای.ام.دی.آر) بسیار موثر است..ضمنا فراموشی با هیپنوتیزم حال بیمار را بدتر میکند...
دکتر دارابی
====
م.ا
سه شنبه 29 مرداد 1392 12:09 ق.ظ
سلام
اقای دکتر من 15 سالمه و لکنت زبون دارم شدید نیست.هم من هم پدرم و هم برادرم لکنت زبون داریم.پیش چندتا دکتررفتم وگفتن چون ارثی هستش درمانی واسش نیست.هیپنوتیزم میتونه لکنت زبون من رو درمان کنه از بچگی دچار لکنت زبون شدم برادرم 5 سالشه ولکنت شدید داره..
سپاس گذارم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
لکنت زبان اگر علتش به عزت نفس پایین،کمرویی و اضطراب مربوط باشه تا حدی با رفع این موارد درمان میشود..ولی درمان کامل آن بعید است..
دکتر دارابی
====
بهار
شنبه 26 مرداد 1392 02:01 ب.ظ
با سلام
آقای دكتر اگر هیپنوتیزم برای فراموش كردن خاطرات گذشته كارآمد نیست، پیشنهاد شما برای خلاصی از تكرار هر روزه این خاطرات چیه؟
پیشاپیش ممنونم از پاسخ شما
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
برای مقابله با خاطرات منفی روش عادی سازی خاطرات با متد حساسیت زدایی نظامدار و تکنیک e.m.d.r. مناسب است..که دو تکنیک درمانی است...
دکتر دارابی
====
حسین
سه شنبه 22 مرداد 1392 02:23 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید
من همسری دارم كه دچار بیخوابی میابشد و شبها معمولا تا 4 و یا 5 بامداد بیدار است و بعد میخوابد علیرغم مراجعات مكرر به دكتر روانشناس مشكلش حل نشده همین امر باعث بروز مشكلات متعددی شده است ( مثلا دخترم هم با توجه به همین مشكل شبها بیدار میماند و دیر میخوابدو ...) البته خودش میگوید بحرانها و ضربات روحی كه در دوران نوجوانتی بر خانواده اش وارد آمده باعث این امر شده است حال سئوال این است :
آیا علم هیپنوتیزم میتواند باعث فراموشی حافظه گذشته و خاطرات بد شخص گردد یا نه ؟
همسرم میگوید هر شب خاطرات گذشته برایم تداعی میگردد...
پاسخ شما موجب امتنان است
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
تجربه من نشان داد که هیپنوتیزم در اختلالات خواب موثر نیست..با هیپنوتیزورهای دیگر هم مشورت کنید شاید آنها موثر باشند..ضمنا فراموشی با هیپنوتیزم امکانپذیر نیست اگر هم انجام شود که 5 درصد افراد به آن مرحله از خلسه میرسند حال بیمار بدتر خواهد شد زیرا هدف رواندرمانی و روان کاوی هشیار کردن ضمیر ناهشیار است تا حال مریض بهبود یابد و این خلاف جریان نرمال رواندرمانی است!!!..فراموش کردن حال بیمار را بدتر میکند..ولی روی خاطرات بد با تکنیکهای دیگر رواندرمانی میتوان کار کرد...به امید شفای بیمارتون ..
دکتر دارابی
====

محمد
دوشنبه 21 مرداد 1392 12:26 ق.ظ
سلام دکتر
من از کودکی عادت دارم انگشت دهان خود را میمکم ودر خلوت این حس بهم دست میده فقط طوری که در مواقع خواب اگر این کار را نکنم سر درد می گیرم و خوابم نیمبرد..و این باعث شده تا بین دندان هایم مقداری فاصله بیوفتد..ایا می توان بعد از 23 سال این مشکل را حل کرد؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
تا حال مورد مشابه شما را نداشتم و در مورد درمانش نمیتوانم چیزی بگویم
دکتر دارابی
====

پرهام
یکشنبه 20 مرداد 1392 03:23 ب.ظ
سلام آقای دکتر من از بچگی به بیماری لکنت زبان دچار شدم.البته خیلی شدید نیست ولی بعضی وقت ها گیر میکنم.هیپنوتیزم روش خوبی برای درمان لکنت زبان هست؟دائمی هست یا موقت؟و تو چند جلسه میشه درمانش کرد؟ اگر شما از همکاراتون کسی رو تو شهرستان گرگان میشناسین بهم معرفی کنین ممنون میشم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
درمان لکنت زبان قطعی نیست ولی در کنار گفتار درمانی میتواند موثر باشد..
دکتر دارابی
====
همایون
چهارشنبه 16 مرداد 1392 07:09 ب.ظ
من جوان 24 ساله کم رو و شدیدا خجالتی ، بدون اعتماد به نفس کافی و خیلی تنها هستم.آیا هیپنوتیزم موثر است؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
در این مورد هیپنوتیزم در کنار روان درمانی بسیار موثر است.مقاله نمونه های درمان با هیپنوتیزم را در همین وبلاگ یا در سایتم بخوانید..
دکتر دارابی
====
همایون
یکشنبه 13 مرداد 1392 07:52 ب.ظ
با سلام
ببخشید آقای دکتر اثر هیپنوتیزم دائمی یا موقته؟
هزینه یک جلسه روانشناسی چقدره؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام
اگر تلقینات و تغییرات بر اساس یک منطق درست باشد ، بله اثر آن باقی میماند.ضمنا هیپنوتیزم باید تکرار شود ..تکرار،تمرین و تلقین باید در کنار هم باشد تا اثر آن با ثبات بماند..
دکتر دارابی
====
پانیز
شنبه 5 مرداد 1392 01:36 ب.ظ
با سلام من یه مشکلی دارم که وقتی دارم با یکی حرف میزنم اگه باهاش چش تو چش بشم خندم میگیره این مشکل با هیپنوتیزم بر طرف میشه؟ آیا؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
سلام

تا حال چنین بیماری نداشتم که بگویم خوب میشه یا نمیشه.باید ازمایش کرد .اگر مراجعه کنید،شما اولین بیمارم در این موضوع خواهید بود.
ف.ن
====

رضا
شنبه 2 شهریور 1392 04:54 ب.ظ
سلام . من امسال امتحان کنکور دارم میخوام بدونم هیپنوتیزم تا چه اندازه میتونه تو موفقیتم کمک کنه ؟ آیا این مطالبی که تو سایت های مختلف وجود داره و همچنین وبلاگ خودتون ذکر شده که با هیپنوتیزم میتوان نابغه شد صحت داره
؟ یا میگن با یکبار خواندن تمام مطالب را حفظ میکنید ؟ لطفا راهنمایی کنید . داوطلب کنکور
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
هیپنوتیزم بر اساس منطق و واقعیت عمل میکند..تلقینی که غیر واقع بینانه و به دور از عقل سلیم باشد هیچ اثری نخواهد داشت..نابغه بودن ناشی از هوشی است که عمدتا ارثی است و با تلقین نمیتوان نابغه شد..ضمنا من نگفتم هیپنوتیزم نابغه ساز است اگه جایی آمده اشتباه است.تلاش و تلاش و تلاش..
دکتر دارابی
====
م.
شنبه 2 شهریور 1392 01:39 ق.ظ
با عرض سلام
30 ساله هستم .همین الانم نمیدونم چی میخام بگم اما دارم فقط مینویسم .یعنی اصلن نمیدونم از کجا شروع کنم که بدرتون بخوره تو 5 سال اخیر روند نزولی داشتم روز بروز افسرده تر شدم . زیاد فکر میکنم.اگه بخام کاری رو انجام بدم درگیر افکاری میشم که اون کار کلا یادم میره.از طرفی هم اونی که دوسش داشتم ازدواج کرده .من چمه؟مدرک دیپلمم ریاضی . فیزیک ه تو درس ریاضی خیلی موفق تر بودم چون خونددن واسم عذاب آوره مثلا تو دانشگاه معارف شدم 10 اما حسابداری پیشرفته 18.بعد خدمت کارم تدوین و فیلمبرداری عروسی بود خیلی هم تو کارم خبره بودم اما الان حتی نمیتونم واسه 3 دقیقه کلیپ بزنم.شاید زمانه چون با کارم راضی نبود من کنارش گذاشتم بعد رفتم حسابداری الانم دارم حسابداری میخونم اما هیچ امیدی به آینده ام ندارم.خواهش میکنم اگه درمانی هست کمکم کنید.ممنون.
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
مشکل شما عمدتا افسردگی است ..که البته ممکن است اضطراب هم باشد..باید به روانشناس مراجعه کنید..
دکتر دارابی
====
مرجان س
پنجشنبه 31 مرداد 1392 08:00 ب.ظ
با سلام آیا هیپتوتیزم روی کودک 11 ساله که دچار تیک چشمی هست وبه دارو جواب نداده موثر هست؟ضمنا پرخاشگر هم هست آیا هیپنوتیزم اختلالات رفتاری را اصلاح میکند؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) :
 سلام
تیک دلائل گوناگونی دارد..باید دید علت تیک به اضطراب یا افسردگی مربوط میشود و یا علل جسمی..اگر علت آن روانی باشد احتمال زیاد پاسخ میدهد...
دکتر دارابیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
یحیی
یکشنبه 14 تیر 1394 05:06 ق.ظ
سلام آقای دکتر من 19سال دارم وحدود11سال پیش بادیدن خوابی ترسناک دچار لکنت شدم ایاباهیپنوتیزم لکنتم خوب میشود؟درضمن اعتمادبه نفس پایینی هم دارم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
بله قابل درمان است ولی باید استعدادتون خوب باشه در هیپنوتیزم شدن...بای
parisa
شنبه 9 خرداد 1394 10:30 ب.ظ
سلام آقای دکتر میشه به مردی که چندبار به خانمش خیانت کرده و حالا جدا شده و با کسی دیگری میخواد ازدواج کنه و گذشتشو اعتراف کرده اعتماد کرد؟
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 05:55 ب.ظ
سلام من فوبیای سرخ شدن دارم به طوری که میخوام خودمو از بین ببرم دیگه خسته شدم ترو به خدا کمکم کنید من خوب میشم؟ دیگه تمام اطرافیانم متوجه این موضوع شدن دیگه نمی تونم با کسی ارتباط داشته باشم زود رنگم سرخ میشه دست و پام یخ میکنه فقط دستهام می لرزه.
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : در بخشهای دیگر پاسخ دادم...بای
راحله
چهارشنبه 5 فروردین 1394 11:41 ق.ظ
سلام آقای دکتر برادر من بیماری اسکیزوفرنی داره و چند بار دست به خود کشی زده آیا با هیپنوتیزم قابل درمان است ؟؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
خیر ...هیپنو در درمان سایکوز هیچ اثری ندارد..
عسل
پنجشنبه 28 اسفند 1393 04:10 ب.ظ
سلام.اقای دکتر من سه سال بیماری پانیک دارم دارومیخورم بهترحملات جسمانی ندارم مثل مشکلات قلبی و...امادچار مسخ واقعیت و شخصیتم،افسردگی و اضطرابم تا حدی دارم ایا هیپنوتیزم بیماریم ودرمان میکنه میخوام مثل روزای قبل از بیماری بشم دایم فکر میکنم خوب نمیشم کمکم کنید ایا خانم دکتر کرمی میتونه من و درمان کنه چون گفتند شما وقت ندارید؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : ...درمان پانیک در اغلب موارد با هیپنو امکانپذیر است...
elham
پنجشنبه 22 آبان 1393 03:45 ب.ظ
سلام من ۲۹ ساله هستم متاهل و یه دختر ۸ ساله دارم مدت سه سال روی هر موضوعی که حساس شدم دایم بهش فکر می کنم و دچار اضطراب میشم وتا اون مو ضوع حل نشه دست بردار نیستم الان مدت ۷ماه بعد از عمل اپاندیس دخترم روی سلامتیش حساس شدم تا نشونه ایی از بیماری درونش پیدا کنم توی اینترنت می گردم وبدترین بیماریه ممکن رو پیدا میکنم و بهش نسبت میدم و استرس شدید میگیرم باورم میشه که این بیماری رو داره تازه جرات بردن دکترشم ندارم گاهی همسرم رو مجبور می کنم ببردش دکتر که اونم می بردش ولی بعد بهونه میارم که دکتر عمومی بدرد نمی خوره بایستی پیش متخصص این بیماری ببریش دیگه شوهرم ازدستم خسته شده با این رفتارم باعث شدم دخترم هم روی سلامتیش حساس بشه دکتر کمکم کنید ایا هیپنوتیزم روم اثر داره
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
دلایل زیادی دارد...میتواند نوعی وسواس فکری و نشانه اضطراب باشد و باید از نزدیک بررسی و درمان شوید...اگر به مط اینجانب زنگ زدید با خانم دکتر کرمی نوبت بگیرید که هم زودت نوبت میدن به شما و هم روی وسواس خوب کار میکنند..
فاطمه.ع
دوشنبه 28 مهر 1393 01:33 ق.ظ
باسلام خانمی 53 ساله هستم .مدت 15 سال است که از مشکل بلع رنج میبرم.حدود3 سال پیش باتشخیص اشالازی توسط متخصص گوارش تحت عمل جراحی قرارگرفتم که متاسفانه عمل جراحی نیزتاثیری دردرمان نداشت واین مشکل کماکان تاحال ادامه داشته کمااینکه بدترهم شده طوریکه درحال حاضرفقط مایع جات تنها غذای من است .تااینکه اخیرا یکی ازپزشکان متخصص اعصاب وروان توصیه اشان انجام هیپنوتراپی بود.بهرحال ازانجاییکه تمامی موارددرمانی ای که تابحال طی کرده ام دراین مجال نمیگنجد لذاخواهشمندم اینجانب راراهنمایی فرمایید.
سپاسگزارم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
اختلال تغذیه است و مقاوم به درمان بد نیست که هیپنوز هم تجربه شود...معمولا بیمارانی اینجوری که داشتم مقاوم به درمانند مگر اینکه هیپنوز پذیر خوبی باشید....
سارا
جمعه 25 مهر 1393 06:01 ب.ظ
باسلام
من دختری 27 ساله هستم.مدتی است حافظه ام را از دست داده ام و به سرعت مطالب درسی وحتی اسم اشخاص را فراموش میکنم،علایم افسردگی را نیز دارا میباشم،میخواستم بدانم به دلیل افسردگی است و در صورت مشخص شدن دلیل میتوان با هیبنوتیزم مشکل را برطرف نمود؟چون امسال کنکور دارم و این مساله به شدت مرا درگیر خود ساخته و احساس میکنم مرا به ورطه ی هلاکت نزدیک میکند.ملتمسانه خواستارم در صورت امکان زودتر جواب مرا بدهید تا بتوانم زودتر اقدام کنم و نجات پیدا کنم.
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
قابل بررسی بیشتر است و به احتمال بالا درمان پذیر است..
مهرآفرین
چهارشنبه 23 مهر 1393 10:04 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید .
دختری 28 ساله هستم که سالیان طولانی از اضطراب شدید رنج میبرم ، هر تغییر اعم از سفر رفتن حال من را دگرگون میکند. نزد پزشکان متعددی هم مراجعه کردم که متاسفانه نتیجه نگرفتم آیا با هیپنوتیزم مشکل من برطرف میگردد؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
با هیپنو و رواندرمانی راحت راحت قابل درمان است اگر درمان نشوید مشکلات روحی دیگر به سراغتون خواهد امد از جمله وسواس ..پانیک و...
سه شنبه 15 مهر 1393 11:25 ق.ظ
سلام جناب آقای دکتر

اینجانب شکست عشقی وحشتناک عجیبی خوردم که افسرده شدم اصلا آرام و قرار ندارم تپش قلب شدید دارم و نصف شب از خواب بیدار می شوم و گریه میکنم و به هرجا نگاه میکنم خاطرات برایم تداعی می شود و عذاب می کشم خیلی تلاش کردم فراموش کنم اما نمیتوانم اصلا برایم شوک بوده است چون قرار بود ما به زودی نامزد کنیم و یهو منو ول کرد الان نیاز به مشاوره دارم که آیا با هیپنوتیزم امکان دارد ۲۰ ماه گذشته خود را از یاد ببرم و فقط اون شخص که ضربه خوردم و خاطراتش را فراموش کنم؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
مشکلات بیان شده نشانه ضعف عزت نفس شماست و خوشبختی خود را به دیگران گره زدید..از نزدیک با یک روانشناس حاذق کار کنید..تا وابستگی و سایر مشکلات شما حل شود...
unforgiven
جمعه 11 مهر 1393 09:42 ب.ظ
با سلام
در نظر دارم حضوری مراجعه کنم ولی با شناختی که از خودم دارم اونجا ممکنه نتونم توضیح بدم اینجا براتون می نویسم البته اگه مراجعه حضوریو توصیه می فرمایید:
1- من از بچگی یک نوع ترس باهام هست که فکر می کنم ریشه مشکلات بعدی هم ناشی از همین ترس باشه
2 - اول دبستان مدتی مریض شدم طوری که از اون دوره مریضیم هیچی یادم نمی اومد حتی اینکه چند روز بود و.. انگار یه نفر بی هوش بشه بعد به هوش بیاد. با اصرار زیاد مادرم فقط بهم گفت که مثلا وقتی داییم اومده بود عیادت پا شدم در حالی که داد می زدم اینا میخان منو بکشن فرار کردم تو کوچه
3 - تا جایی که یادم هست مدتی بعد از آن جریان روز به روز ذهنم کندتر و کند تر می شد ولی چو ن فاصله ی زیادی با دیگران از لخاظ هوشی داشتم خودم مدت ها بعد از اول راهنمایی احساس مشکل جدی کردم و معلمام از دو سال بعدش متوجه این پس رفت شدند البته هنوز جزو دو نفر کاندید اصلی برای شاگرد اولی بودم.
3 – و اما یک خصلتی هم من دارم که باعث شده احساس کنم هیپنوتیزم می تونه به من کمک کنه با مثال عرض کنم: با پسر خاله ام که اومد ه بود پیش ما نشستیم مشق بنویسیم وقتی نوشتن اونو دیدم که مثل فرفره با خط زیبا می نوشت منی که خیلی وقت بود مشق نوشتن برام کابوس شده بود از بس که کند بودم (قبلا این مشکلو نداشتم بعدا اینطوری شده بودم طوری که مثلا هر یک ساعت یکی دو خط بیشتر نمی تونستم بنویسم)ولی با همین یک ساعت نشستن با اون نه تنها به جرات می تونم بگو تندنویس شدم بلکه خط خرچنگ قورباغه ای من چنان متحول شد که فرداش معلم تا جلو چشم خودش ننوشتم قبول نمی کرد که خط خودمه البته حق داشت چون بین معلم ها هم شاید کسی نمی نونست اون خطو بنویسه .
در دبیرستان هم بعد از مردودی با یک بچه زرنگ نشستم و همین نشستن کافی بود تا یکباره متحول بشم .تاکید می کنم فقط یک احساس نبود عملی بود .

پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
نیاز به به برسی بیشتر در مراجعه حضوری دارد...
مبینا
پنجشنبه 27 شهریور 1393 10:40 ب.ظ
با سلام خواهش میکنم یه هیپنوتراپ مطمن توتبریز به معرفی کنین هر چی میگردم پیدا نمیکنم تو اضطرارم شدیدا
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
من در هیچ شهرستانی هیپنوتیزوری را نمیشناسم...
كاظم
چهارشنبه 26 شهریور 1393 08:56 ب.ظ
با سلام من از بجكی دوست داشتم مورد آزار قرار بكیرم ودر بزر كسالی و بلوغ موهای سرمو میكندم وبشت دستمو میخوردم واین حس تا زمانی ادامه داشت تا اینكه بعد از یك سری اتفاقات دجار اظطراب شدیدی شدم الانم 8 ساله قرص اعصاب میخورم ولی هیج كدام آرامم نمیكنه از شما به عنوانه یك برادر كمك میخاستم كه آیا اظطرابم با هیبنوتیزم بهتر میشه ترو خدا جواب بدید
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
نباید امیدت را از دست بدهی...
الناز
چهارشنبه 22 مرداد 1393 01:36 ق.ظ
باسلام من دختری30 ساله هستم که دچار مشکل استرس و کم رویی هستم ایا روان درمانی مشکل من را به طور قطعی از بین میبره؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
ترس و اضطراب اجتماعی با رواندرمانی در کنار هیپنو خوب درمان میشه....
کوروش
جمعه 10 مرداد 1393 12:44 ب.ظ
با سلام
من اخیراً کتاب سفر روح دکتر مایکل نیوتن درباره زندگی های قبل از مرگ در جلسات هیپنوتیزم را خوانده ام و با مطالعاتی که داشته ام به این اعتقاد پیدا کردم. من احتیاج به یک هیپنوتیزمی با خواب خیلی عمیق دارم که مرا از زندگی های قبلیم آگاه کند که راه پیش رویم روشن تر شود و همین طور دلیل اینکه الان این شخصیت را دارم چیست بدانم. لطفا اگر می توانید کمکم کنید دریغ نفرمایید
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
در این زمینه تجربه ندارم.!!!
داوود
جمعه 10 مرداد 1393 12:05 ب.ظ
با سلام من جوانی 29 ساله هستم و مدت قریب به 10 سال است که موهای بدنم و ابتدا سرم شروع به ریزش کرد. بعد فهمیدم دچار بیماری الوپسی شدم. در زندگی هم دچار ضربات شدید روحی قبل از آن نشده بودم و تاکنون به دکترهای زیادی مراجعه کردم که معروف ترین آن دکتر نوربالا بود که ایشون هم بالاخره کورتون برای من تجویز می کرد. لطفا بگید با توجه به این که شما یک بار تجربه درمانشو داشید آیا میتونم امید داشته باشم به درمان آلوپسی یونیورسال با هیپنوتیزم؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : تجر به های موفق داشته ایم..خدا کند شما هم نتیجه بگیرید..
saeed
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 02:00 ب.ظ
سلاماقای دکترمن من23سالمه به خاطر دارودرمانی مغزو اعصاب دچار عوارض دارو شدم و2سال میشه که از مشکل خواب دیدن مکرر شبانه رنج میبرم واز دارو درمانی نتیجه ای نگرفتم ایا هیبنوتیزم درمانی میتونه این مشکلو حل کنه یا نه
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
باید حضوری مشکل شما بررسی شود تا پاسخ درست داده شود...
مینا
دوشنبه 11 فروردین 1393 02:20 ب.ظ
سلام
من۷ساله که خودارضایی دارم.هردفعه خواستم ترک کنم نشد.لطفابرای ترک همیشگی خودارضایی برام راه حلی پیشنهادکنید(من الان درشرایطی هستم که نمیتونم برم روانشناس)
ویانا
شنبه 3 اسفند 1392 11:07 ق.ظ
با سلام
بنده خانمی 36 ساله هستم دچار حملات پانیک در حد وسیع که پس از بارداری شدت یافته بطوری که به تنهایی قادر به خروج از منزل نیستم و این مسئله زندگی مرا مختل نموده بسیار پرخاشکر نیز شده ام چندین بار به روانپزشک مراجعه کردم و دارو استفاده کردم اما تا یک ماه بیشتر ادامه ندادم چون احساس کردم بدتر شده ام دارو را قطع کردم.فکر می کنم خوب نمیشوم.واقعا درمانده ام چندبار به فکر خودکشی افتادم ولی به خاطر دو فرزندم منصرف شدم.آیا بیماری من با دارو درمان می شود یا نیاز به روان درمانی دارد؟؟؟تو رو خدا کمکم کنیداگر نیاز به مراجعه باشد به شما مراجعه کنم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
تا کنون اکثر مراجعان پانیک پیش من خوب شدند..اگر دارو جواب نداد شاید با هیپنوتراپی خوب شود...
baran
پنجشنبه 1 اسفند 1392 11:09 ب.ظ
سلام اقای دکتر
با پسری اشنا شدم ک از بیماریه افسردگی و شکاکی شدید رنج میبره و خودش به بیماریش اعتراف میکنه و تحت نظر دکتر روانشناسه و دارو مصرف میکنه اما خوب ک نشده هیچ بدترم شده.اقای دکتر ما همو خیلی دوس داریم ولی بخاطر بیماریش میگه هیچوقت نمیتونه ازدواج کنه.میخام هرجور شده خوب شه.به نظر شما با هیپنوتیزم درمان میشه؟
درضمن تو خونوادش سابقه پارانوئید هم وجود داره
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
درمان این بیماران سخت و دشوار است.. تا خوب نشدند نباید ازدواج کنند چون قادر به برقراری رابطه سالم نیستند..خود دانی..
شادی موسی رضا
چهارشنبه 23 بهمن 1392 12:34 ب.ظ
با عرض سلام خدمت شما
من دختری 27 ساله و مجرد هستم که نزدیک به 7 یا 8 سال است که دچار بیماری اریتو فوبیا شده ام . البته قبلا از بیماری ام اطلاعات کافی نداشتم و از آن رنج میبردم . با تحقیقات بسیار و همچنین از مطالب مفید سایت شما به بیماری ام کم و بیش پی بردم .
من اوایل فقط زمان هایی که در اجتماع و مهمانی های مهم مثل خاستگاری دچار قرمزی صورت می شدم و وقتی از اون مکان فاصله میگرفتم قرمزی از بین میرفت و به حالت عادی برمیگشتم . ولی حدود 2 یا 3 سال است که بیماری ام حاد تر شده است حتی زمانی که در خانه کنار پدر و مادرم هم هستم هم قرمز و سرخ میشوم . مخصوصا زمانی که هیجان زده می شوم !!! و یا خجالت می کشم و یا استرس دارم در عرض یک ثانیه صورتم سرخ میشود و این مساله بسیار دیوانه کننده است که اطرافیانم یا مسخره میکنند یا متعجب از این حالت من می شوند و میگن وای چرا انقدر سرخ شدی ؟؟؟؟ بیشتر نگرانی من برای زندگی آینده ام است که اگر ازدواج کردم و وضع به همین حالت ادامه پیدا کند من باید چکار کنم ؟؟؟
با این تفاسیر سوالم این است که آیا با این شرایطی که توضیح دادم خوب میشم یا چند درصد احتمال بهبودی وجود داره ؟؟؟
با تشکر
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
اریتروفوبیا قابل درمان است ولی درمانش سخته و بیمار باید خودش را اماده یک درمان طولانی مدت نماید...
رویا
جمعه 4 بهمن 1392 06:16 ق.ظ
سلام دختری 26 ساله دارم که به شدت احساس پوچی میکنه ایا با هپنوتیزم این حس درمان میشه؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : این موارد در حوزه رواندرمانی هست و درمانپذیر نیازی به سوال نیست..احساس پوچی به دلائل زیادی بوجود می آید مثل افسردگی،بحران هویت و اختلال شخصیت خصوصا از نوع مرزی...
سعادتیار
سه شنبه 24 دی 1392 08:26 ب.ظ
سلام
دکتر دارابی از اینکه مجدد مصدع اوقاتتون میشم عذر خواهم.راستش من نامزدم رو بخشیدم اگه نمیبخشیدمش جدا میشدم و حرص چیزی رونمیخوردم.حتی من به نیت اعتراف کشیدن هم وارد گذشته ایشون نشدم.این اطلاعات رو قریب به اتفاق شنیدم.الان هم واقعا معذبم.روز و شب هر دومون با گریه میگذره اینکه ذهنم تصویر سازی میکنه واقعا غیر ارادیه .بارها نذر کردم دعا خوندم به ائمه متوسل شدم اما فایده نداشته.ازتون خواهش میکنم اگه راهکاری هست مطرح بفرمایید.نمیشه با هیپنوتیزم این افکارو از ذهنم پاک یا عادیش کرد.
ازتون ممنونم
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
موارد فوق بیماری محسوب میشود تا درمان نشدی وارد هیچ ارتباطی نشوید و مطمئنا شکست میخورید...
دکتر دارابی
یکشنبه 15 دی 1392 11:04 ب.ظ
سلام ایا اختلال شخصیتی منزوی (که ممکنه جنبه ارثی هم داشته باشد)درمان دارد؟
یکشنبه 15 دی 1392 10:54 ب.ظ
سلام ایا اختلال شخصیتی منزوی (که ممکنه جنبه ارثی هم داشته باشد)درمان دارد؟
fateme
سه شنبه 26 آذر 1392 12:37 ب.ظ
baraye tarke hamishegiye khod erzayi chikar bayad kard?
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
درمان خود ارضایی باید اول ریشه یابی و بعد با روشهای خاص خود درمان شود..
مهگل
چهارشنبه 13 آذر 1392 12:03 ب.ظ
آقای دکتر برای درمان اریتروفوبیا باید چی کار کرد؟ من دیگه از این مسأله عاجز شدم و این درحالیه که از بچگی اعتماد به نفس بالایی داشتم و حالا هم دارم و نمی تونم یه جا ساکت باشم و توی جمع کنار بشینم اما وقتی این ترس یهو پیش میاد و بهم حمله میکنه یهو انگار با تمام وجو می ریزم پایین، باید چی کار کنم؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
مراجعان زیادی در این خصوص داشتم..با هیپنوتیزم در کنار رواندرمانی حل میشود..
ثمین
چهارشنبه 6 آذر 1392 10:05 ق.ظ
من خیلی خیال پردازی میکنم واسه همینم موقع درس خوندن اصلا تمرکزندارم .واسه اینکه تمرکزم زیاد بشه چیکار باید بکنم؟
سعادتیار
سه شنبه 5 آذر 1392 05:19 ب.ظ
باسلام
اقای دکتر با دختری نامزد هستم.
از اونجا که در مورد گذشته ایشون یه چیزایی میدونستم با تحت فشار قرار دادنش ازش اعتراف کشیدم تا به ارتیاط جنسیش پاسخ مثیت داد.از طرفی اون پسر رو هم میشناسم و به خاطر همین دختر تو دوران دبیرستان باهاش درگیری لفظی پیدا کردم.
لازم به ذکره این دختر شدیدا از گذشته ش مزجره و ازم میخواد ببخشمش
من از طرفی دوسش دارم و از طرف دیگه این ارتباط منو منع میکنه نه میتونم ترکش کنم و نه میتونم ادامه بدم
خواهشمندم اگه هیپنوتیزم جواب میده کمکم کنید؟
و اگر کارسازه چه مدت یا چند جلسه زمان میبره؟
متشکر
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام
اگر قادر به بخشش نیستی به خاطر خودت و او ازدواج نکنید تازه گذشته او به خودش مربوط است نباید به زور از او اعتراف میگرفتی..شاید خود شما هم ارتباطاتی داشتید ولی به دخترها که میرسید آفتاب-مهتاب ندیده میخواهید!!.
سارا
چهارشنبه 15 آبان 1392 01:16 ب.ظ
ایااختلال شخصیتی میتواندارثی باشد؟اگربله ایا قابل درمان است؟
پاسخ دکتر جعفر دارابی(متخصص روان شناسی-استاد دانشگاه) : سلام

بله میتواند زمینه ارثی داشته باشد..رواندرمانی با این افراد بسیار سخت ولی اگر بینش و خواست باشد تا حدی قابل درمان است..
دکتر دارابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo
سایت هیپنوتیزم و هیپنوتراپی،مرکز هیپنوتیزم در تهران.