هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی برای درمان ترس و اضطراب از کنکور ."


 یکی از مشکلات شایع در بین دانش آموزان مشکل ترس از امتحان و ترس از کنکور است . اضطراب امتحان در حد پایین یک امر معمول و لازم است چون موجب انگیزه بیشتر در یادگیرنده می شود که اصطلاحا به آن اضطراب تسهیل کننده می گویند .اما اگر این ترس و اضطراب از حد معمول و نرمال بالاتر رود باعث اختلال در فرایند یادگیری و یاد آوری مطالب می شود که اصطلاحا به این حالت اضطراب تخریب کننده گفته می شود .

  به این دلیل روانشناسان بالینی و تربیتی رابطه اضطراب و یادگیری یا پیشرفت تحصیلی را رابطه یوئ معکوس  (به حرف انگلیسی )می دانند .که هر چه اضطراب بیشر می شود میزان یادگیری و به یادسپاری مطالب کمتر می شود. در طول سالها کار بالینی افراد زیادی برای این مشکل به اینجانب مراجعه داشته اند که با وجود هوش بالا و معدل درسی عالی به دلیل ترس و اضطراب شدید امتحان قادر به ورود به دانشگاه و یا قبولی در رشته ای که لایق آن بوده اند نشده اند.یکی از راههای بسیار موثر برای کاهش این ترس و اضطراب به کار گیری هیپنوتیزم و در حین آن حساسیت زدایی نظامدار این ترس است .

   این دوره روان درمانی به صورت انفرادی در مرکز مشاوره و رواندرمانی دکتر دارابی برگزار میشود.برای دریافت اطلاعات علمی بیشتر می توانید به کتاب هیپنوتیزم در روان درمانی اینجانب رجوع کنید.

دکتر دارابی روانشناس و استاد دانشگاه.کلمات کلیدی=مراکز مشاوره و روان درمانی-سایت مشاوره-سایت روان درمانی-سایت هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی-سایت روان شناسی-سایت روان شناسی بالینی-مراکز مشاوره و راهنمایی-دکتر روانشناس-دکتر مشاوره درمانی-دکتر رواندرمانی-دکتر روان شناس-دکتر متخصص روانشناسی-دکتر متخصص روانشناسی بالینی-دکتر مشاور-ادرس و مطب روانشناس بالینی و مشاوره در امور ازدواج در تهران-روانشناس با تجربه در امور رواندرمانی و مشاوره در تهران-روانشناس در امور ازدواج و خانواده در تهران تهران تهران).شاد و موفق باشید.