-هیپنوتیزور خوب چند درصد از مردم را میتواند هیپنوز کند

 

یك هیپنوتیزم درمانگر خوب می تواند 80% از افراد جامعه را كه هیپنوتیزم پذیر هستند، پس از یك تا چهار بار تجربه هیپنوتیزم كند. همچنین 10% برای هیپنوتیزم شدن به كوشش‌های اضافی و كاربرد تكنیك های دیگر نیاز دارند. ده درصد بقیه نیز كاملاً غیرقابل هیپنوتیزم هستندكه برای این پدیده دلایل متعددی می توان ذكر كرد . برخی از آنها عبارتند از :‌مقاومت ناخودآگاهانه، عدم ایمان به كارآیی هیپنوتیزور و یاحتی احساس عداوت نسبت به او.(مثلا در مواردی كه مراجع بوسیله همراهان خود و بدون تمایل قلبی یا داشتن اندیكاسیون درمان مراجعه كرده است. )  در برخی از مواردنیز با وجود آنكه عوامل فوق الذكر وجود ندارند، فرد به دلایلی نظیر اختلال در تمركز یا ابتلا به انواع نارساییهای ذهنی هیپنوتیزم نمی شود. در واقع  میتوان گفت تا زمانی كه بخوبی طبیعت وماهیت هیپنوتیزم كشف و بیان نشود، نمی توان بخوبی برای پیدایش این نوع مقاومتها در افراد دلیل قانع‌كننده‌ای  به جز موارد فوق ارائه داد.

همچنین  باید توجه داشت كه اعداد و آمار ذكر شده مربوط به كسانی است كه به اصطلاح هیپنوتیزورهای خوبی به حساب می ایند. كسانی كه به تازگی هیپنوتیزم كردن را فرا گرفته‌اند، تنها در  حدود 40% تا 50% از افرادی را می توانند هیپنوتیزم كنند كه قبلا تحت آزمونهای هیپنوتیزم پذیری قرار گرفته‌اند. اگر این افراد به تدریج مهارت و تجربه خود را افزایش دهند، می توانند به مرحله‌ای برسند كه بتوانند حداقل 80% از سوژه‌ها را هیپنوتیزم كنند.

منبع:iranhypno.com 


کلمات کلیدی=هیپنوتیزم درمانگر-هیپنوتیزم درمانگر خوب در تهران-هیپنوتیزم درمانگر با تجربه در تهران-سعادت آباد-شهرک غرب-آریاشهر-صادقیه-ستارخان-پاسداران-شریعتی-جردن-پاسداران-سعادت اباد-اریاشهر -صادقیه-پاسداران-کرج-شمال تهران-غرب تهران -شمال غرب تهران-هیپنوتیزم درمانگر با تجربه-هیپنوتیزم درمانگر خوب و حاذق-دکتر متخصص هیپنوتیزم درمانی و روانشناسی-متخصص هیپنوتیزم درمانی-روانشناسی هیپنوتیزم. غرب تهران-بهترین و باتجربه ترین هیپنوتیزم درمانگر در غرب تهران-سعادت اباد-شهرک غرب-اریاشهر ایت ا...کاشانی.منطقه پنج 5-منطقه یک و دو تهران-پاسداران-شریعتی-شمال تهران-شمال غرب تهران-شهران-پونک-و بالای تهران.